неділя, 25 листопада 2018 р.

Річниця заснування Національної академії наук України

Святкуємо 100-річний ювілей Національної  академії наук України!

Національна академія наук України (НАНУ)

 заснована установчими зборами при уряді 
гетьмана Скоропадського П. П. 27-го листопада 1918-го року.
Першим президентом Академії було обрано видатного вченого-геолога і геохіміка зі світовим ім’ям Вернадського В. І.. Її історія включає в себе ряд найважливіших і яскравих наукових досягнень.
У період з 1918-го по 1921-й рік носила назву «Українська академія наук» (УАН). З 1921-го по 1936-й - «Всеукраїнська академія наук» (ВУАН), з 1936-го по 1991-й вона називалася «Академією наук Української РСР» (АН УРСР), з набуттям суверенітету і незалежності України в період з 1991- го по 1993-й рік була перейменована як «Академія наук України» (АН України), а з 1994-го року знайшла свою теперішню назву - «Національна академія наук України» (НАНУ).
Цікаві факти!
-У різний час в Академії працювало безліч видатні вчених, серед яких біологи і медики Амосов Н. М., Богомолець А. А., Заболотний Д. К., Палладін А. В., Філатов В. П. та Холодний Н. Г ., ботаніки Липський В. І. та Фомін А. В. -Члени Національної Академії Наук обираються довічно За статутом організації, дійсними членами НАН можуть бути обрані науковці, які зробили видатний внесок певного напрямку науки.
-27 листопада 1918 року народився Патон Борис Євгенович-видатний науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів. З 1962 року-президент НАН України. 
Академія наук аверс.jpgАкадемія наук реверс.jpgАкадемія наук срібна аверс.jpgАкадемія наук срібна реверс.jpg

За джерелами 1,2,3.


Немає коментарів:

Дописати коментар