понеділок, 10 грудня 2018 р.

10 грудня-Нобелівський День

День Нобеля

nobel.jpg (103.42 Kb)
День Нобеля - це щорічне вручення Нобелівської премії, яке проходить 10 грудня в Стокгольмі. Нобелівські премії користуються міжнародним визнанням як найпочесніша громадянська відзнака. Кожен лауреат отримує золоту медаль із зображенням Нобеля і диплом.
44 рази Нобелівську премію отримували жінки, причому лише 16 разів - за досягнення у галузі однієї з трьох природничих дисциплін. Це лише три відсотки. Дві жінки отримали премії з фізики, чотири - з хімії та 10 - з медицини.
У 1974 році Фонд Нобеля ввів правило, згідно з яким Нобелівська премія не присуджується посмертно. До цього було лише два випадки посмертного присудження премії: у 1931 році — Еріку Карлфельдту (з літератури), і в 1961 році — Дагу Хаммаршельду (премія миру).
Відтоді нагороджують лише живих.
Уперше Нобелівську премію з фізіології або медицини було присуджено 1901 року німецькому досліднику Емілю фон Берінг.
За час свого існування, з 1901 року до нашого часу, премія з фізіології та медицини присуджувалася 107 разів, а її лауреатами ставала 213 осіб. Найчастіше (39 разів) лауреатом премії ставала одна особа, 32 рази премію здобували одразу двоє, 37 разів — одразу троє вчених. 
Серед відомих вчених, які отримали премію у галузі фізіології та медицини були-І.ПавловР.Кох, І.Мечников,К. Ландштейнер, Т.Морган, А.Флемінг
З-поміж 215 лауреатів премії лише 12 є жінками. Першою жінкою, яка здобула премію стала Герті Тереза Корі — лауреат 1947року. 
Нобелівські премії з фізики, хімії, фізіології або медицини, літератури та економіки вручає лауреатам його Величність Король Швеції на церемонії, що проходить у річницю смерті Альфреда Нобеля (в 1896 році в Сан-Ремо). Розмір грошової премії змінюється щорічно і становить приблизно 1 мільйон доларів. Нобелівські премії мають великий міжнародний престиж і, крім того, пропонують лауреатам значну економічну підтримку.
Джерело, 1, матеріали Вікіпедії

Немає коментарів:

Дописати коментар