вівторок, 11 грудня 2018 р.

Проблеми людства ХХІ століття

Ніщо так не турбує людство, як проблеми навколишнього середовища, зокрема проблема викидів парникових газів в атмосферу.

Проблема глобальної зміни клімату полягає у глобальному рості викидів парникових газів. Висновки міжнародних експертів ООН зі зміни клімату вказують на необхідність утримання росту глобальної температури на рівні 1,5 градусів Цельсія до 2050 року. Для цього держави на міжнародному рівні повинні домовитися про скорочення викидів парникових газів.Україна не може та не стоїть осторонь цієї глобальної проблеми, як країна, яка є однією із найбільш енергонеефективних держав світу. Тому питання зменшення викидів парникових газів в Україні є актуальним та прямо пов’язане із питаннями енергоефективності в Україні, підвищення рівня енергетичної незалежності та ін.. Негативні наслідки глобальної зміни клімату стосуються і України, оскільки можливими та й спостерігаються збільшення природних аномальних явищ, різкі зміни погодних умов, повені, засухи, зміна біорізноманіття загострення проблем із питною водою та ін..
Прикладом міжнародної угоди, яка має на меті встановити кількісні зобов’язання зі скорочення викидів є Кіотський протокол.


Кіо́тський протоко́л — міжнародна угода про обмеження викидів в атмосферу парникових газів. Головна мета угоди: стабілізувати рівень концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему планети[2].
Протокол зобов'язує розвинуті країни та країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів у 20082012 роках до рівня 1990 року.
Кіотський протокол  — додатковий документ до Рамкової конвенції ООН зі змін клімату, підписаної 1992 року на міжнародній конференції в Ріо-де-Жанейро. Конвенція набрала силу у 1994 році. Сам протокол прийнято в Кіото 11 грудня 1997 року і  почав діяти з 16 лютого 2005 року.
На сьогоднішній день підписала та ратифікувала протокол 191 країна[1], в тому числі більшість промислово розвинутих країн, крім США, які підписали, але не ратифікували угоду.

З 2020 року на зміну Кіотському протоколу має прийти Паризька кліматична угода, яка вступила в дію 4 листопада 2016[4].

Немає коментарів:

Дописати коментар