Перші теплі весняні дні не лише радують нас, а й створюють ідеальні умови, щоб тендітні перші рослини могли квітувати. Вони навіть отримали спеціальну наукову назву – ранньовесняні ефемери та ефемероїди, тобто такі, що цвітуть дуже швидко. В тому є своя тактика – поки на деревах немає листя, а густа трава не піднялася – вони мають шанс отримати потрібну кількість світла, запастися поживними речовинами, щоб розмножитися.
Та, на жаль, сьогодні у першоцвітів сумна доля. Наше суспільство ніяк не може подолати звичку купувати навесні маленькі білі букетики. А це загрожує зникненню близько 500 видів рослин, які вже зараз занесені до Червоної Книги України.Більшість цих рослин є цибулинними, можуть розмножуватись, як вегетативно, так і насінням, але при неправильному збиранні не поновлюються, внаслідок чого втрачаються цілі місцезростання (!). Тож коли продавці починають пояснювати, що “зривання рослини без коріння їй не шкодить”, це невірна інформація.
Тому, якщо Ви справді бажаєте насолоджуватися красою – можете відвідати найближчий національний парк або просто парк. Також можна вирощувати першоцвіти на присадибній ділянці або на підвіконні. Головне пам’ятати, що в наших руках, як знищити ці рослини, так і відновити їх.
Джерело
Немає коментарів:
Дописати коментар